Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Programy dofinansowania OZE

Dofinansowania OZE pełnią jedną z najważniejszych kwestii podczas podjęcia decyzji i założeniu instalacji fotowoltaicznych. To właśnie dzięki dotacji, możemy pozwolić sobie na ekologiczne życie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę o istnieniu tak świetnych rozwiązań. Wśród wielu klientów, którzy posiadają fotowoltaikę na swojej nieruchomości panuje przekonanie, że nie byliby ich szczęśliwymi posiadaczami gdyby nie dostępne dofinansowania OZE Kielce.

Dotacje można wziąć na panele słoneczne, pompę ciepła, kolektory słoneczne oraz wiele innych instalacji.

Kto może skorzystać z dofinansowań?

Wszystkie tego rodzaju dofinansowania posiadają własne warunki. Mogą się o ich przyznanie ubiegać:

  1. Osoby prywatne;
  2. Organizacje pozarządowe;
  3. Uczelnie;
  4. Spółki;
  5. Przedsiębiorstwa;
  6. Samorząd terytorialny;

Programy

Czyste powietrze

Czyste powietrze to program, z którego mogą skorzystać osoby, które chcą zmienić stolarkę drzwiową i okienną, docieplić swoje mieszkanie ale oczywiście zainstalować panele słoneczne. Największe dofinansowanie jakie można uzyskać z tego programu wynosi 53 tysiące złotych. Jeżeli projekt docieplenia czy instalacji przebił tą kwotę, możesz również skorzystać z wielu innych pożyczek.

Prosument 2

Jeżeli pragniesz mieć pompę ciepła, prosument 2  jest to właśnie jeden z tych programów, które pomogą Ci w dofinansowaniu instalacji. Jest to pomoc nie tylko dla Klientów prywatnych ale także spółdzielni, firm i wspólnot mieszkaniowych. Prosument 2 finansuje także kolektory słoneczne i elektrownie wiatrowe.

Mój prąd

W tym programie możesz uzyskać dotację do instalacji nie większą niż 5 tysięcy złotych. Takim wsparciem mogą zostać objęte osoby, których instalacja m od 2-10 kW mocy. Z tego programu skorzystać mogą gospodarstwa domowe.

Dofinansowania OZE są świetnym pomysłem dla każdego. Jeżeli myślisz ciągle nad instalacją na swojej nieruchomości, skorzystaj z oferty programów.

 

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH