Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego

Jeżeli posiadasz gospodarstwo rolne, musisz wiedzieć, że istnieją programy, które pomogą Ci w dofinansowaniu na instalacje fotowoltaiczne. Dzięki programom rządowym, unijnym, ale i regionalnym rolnik może zmodernizować swoją działalność stawiając na ekologiczność. Generowanie darmowej energii ze słońca jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy, że weźmiecie pod uwagę moduły o większej mocy - monokrystaliczne

Programy dofinansowania dla rolników

AgroenergiaFotowoltaika dla rolnika

Program wsparcia od Agroenergi jest dla właścicieli lub osób, które dzierżawią nieruchomości rolne od co najmniej roku. Oprócz fotowoltaiki wsparcie obejmuje również pompy ciepła i turbiny wiatrowe. Wysokość dotacji to 20% kosztów kwalifikowanych, wynoszących nie więcej niż 25 tysięcy złotych

Ulga inwestycyjna 

Ulga inwestycyjna obejmuje rolników posiadających grunty wieczyste. Ulga obejmuje zakup i instalację urządzeń produkujących energię z naturalnych źródeł. Warto jednak wiedzieć, że nie można jej łączyć z innymi dotacjami i ulgami. Wysokość wsparcia wynosi 25% poniesionych kosztów.

Inne programy dofinansowaniaOZE Kielce

Popularne programy takie jak "Mój prąd" czy  "Czyste powietrze" również mogą objąć gospodarstwo rolne w przypadku, kiedy o dotacje wnioskuje się jako osoba fizyczna. Dofinansowanie udzielone na fotowoltaikę ma natomiast zasilać dom, a nie budynki związane z gospodarstwem rolnym.

Jeżeli jesteś rolnikiem i Twoje gospodarstwo wykorzystuje zbyt dużą ilość energii, musisz wziąć na poważnie inwestycje w fotowoltaikę. Pamiętaj, że odnawialne źródła energii to ogromny krok w przyszłość.

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH