Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Fotowoltaika na gruncie

Decydując się na fotowoltaikę wiele ludzi, zapomina o możliwości instalacji paneli na gruncie. Dość często użytkownicy rezygnują z montażu fotowoltaiki ze względu na brak miejsca na dachu. Przeszkodą mogą okazać się również okna dachowe i kominy, które zakłóciłyby pozyskiwanie energii przez panele. Jednym z rozwiązań, które można spotkać obecnie na rynku, jest instalacja fotowoltaiki na gruncie. Jak każde tego typu rozwiązanie posiada wady i zalety, jednak pod kątem efektywności zwyciężają nad tradycyjnym systemem instalacji. 

Konstrukcja na gruncie - Co warto wiedzieć?

Fotowoltaika na gruncie

Instalacja paneli na gruncie nie jest jednak tak prosta, jakby nam się mogło wydawać. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę ryzyko zacienienia, które ma negatywny wpływ na działanie paneli słonecznych. Pomimo dużej przestrzeni, jaką dysponujemy w przyszłości, może się okazać, że  powstaną w pobliżu instalacji nowe budynki, które zacienią naszą konstrukcję. 

Ważną rolę odgrywa także jakość gleby. Konstrukcję na gruncie wymagają solidnego i stabilnego podłoża ze względu na ciężar, jakim dysponują. Użycie specjalistycznej konstrukcji spornej zwiększa nakłady inwestycyjne, ale gwarantuje żelazną podporę, która utrzyma się nawet kilkadziesiąt lat.

Bardzo ważną rolę odrywa również rodzaj modułów fotowoltaicznych, sprawdź jakie modele warto wybierać.

Panele słoneczne Kielce

Panele na gruncie czy dachu?

Jeżeli pragniesz posiadać fotowoltaikę, musisz zwrócić uwagę na jej miejsce instalacji. Pomimo większych nakładów inwestycyjnych na fotowoltaikę na gruncie, warto kierować się generowaniem energii. Ufając naszej firmie, masz pewność, że twoja domowa elektrownia przyniesie Ci same korzyści.

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH