Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Problemy z fotowoltaiką

Oprócz wielu zalet fotowoltaika posiada także kilka wad. Nie należy jednak od razu odłożyć jej instalację na później czy w ogóle się na nią nie decydować. Zapoznaj się również z jej minusami, które najczęściej są spowodowane złą instalacją czy innym błędem człowieka.

  • Zacienione miejsca

Zakładając fotowoltaikę, musimy najpierw dobrze zastanowić się czy na pewno będzie pasowała na naszym dachu czy innym przeznaczonym do niej miejscu. Zacienione miejsce mogą wystąpić tak na prawdę na każdej konstrukcji. Mogą być to krzewy, drzewa, słupy czy pobliskie budynki. Jeżeli instalacja zostanie źle zaprojektowana możemy liczyć na same negatywne skutki.

  • Zła konstrukcja dachu

Czasami problemem może okazać się zła konstrukcja dachu. Niewiele osób wie, że jeżeli dach nachylony jest na stronę północną to zyski z instalacji będą bardzo niskie i inwestycja nieopłacalna. Jednak można sobie z tym poradzić, odpowiednio nachylając panele pod pewnym kątem.

  • Wysoki koszt instalacji

Fotowoltaika jest drogą inwestycją. Jednak dzięki wielu programom dostępnym na rynku, możemy sfinansować ich kupno jak i instalacje. To opłacalna inwestycja, która w stosunkowo krótkim czasie pozwoli nam na duże oszczędności.

Pomimo kilku wad, fotowoltaika jest doskonałą okazją do rozpoczęcia ekologicznego życia. Tylko dzięki niej możesz przekonać się jak wiele zyskasz z energii słonecznej!

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH