Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Największe zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika każdego roku coraz prężnie się rozwija. Wpływ na to ma wiele argumentów, które należy poznać przed zainstalowaniem fotowoltaiki. A więc przekonajmy się czy fotowoltaika nas zaskoczy!

  • Niezależność energetyczna

Największą zaletą fotowoltaiki jest fakt, że dzięki niej musisz być zależny od największych dystrybutorów energetycznych. W razie jakiejkolwiek awarii, posiadasz swój prąd i nie musisz się martwić, że coś pójdzie nie tak. Decydując się na instalację będziesz mogli wytworzyć własną energię. Podwyżki cen energii są coraz większe. Trzeba podjąć odpowiednie kroki aby nie zostać w tyle.

  • Wiele programów dofinansowania

Świetną propozycją dla każdego jest również fakt, że decydując się na fotowoltaikę możecie liczyć na wiele dofinansowań z programów przygotowanych przez rząd, powiat, województwo czy gminę. Dzięki nim możesz zyskać dofinansowanie na wiele instalacji.

  • Niskie rachunki

Przed podjęciem decyzji o kupnie fotowoltaiki, należy wziąć pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach może być ona nieopłacalna. Jeżeli płacisz miesięcznie za prąd od 100-200 złotych niestety fotowoltaika może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jednak bez wątpienia, jeżeli Twoje rachunki są wysokie, możesz spokojnie zdecydować się na jej kupno. Twoje rachunki mogą się zmniejszyć nawet o 90%!

  • Inwestycja na długie lata

Może koszt instalacji jest wysoki ale zwrot nastąpi już po 6 latach. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że fotowoltaika może nam sprzyjać nawet 40 lat! Lepiej zainwestować i jeszcze zarabiać na niej!

 

 

 

 

 

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH