Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Kiedy nie zakładać fotowoltaiki?

O to 5 przykładów, które mogą zaważyć o podjęciu decyzji na temat fotowoltaiki w waszej nieruchomości.

  • Zacienienie

To jedna z tych kwestii, która ma ogromny wpływ na działanie paneli. Decydując się na taką instalację w zacienionym miejscu, musie liczyć się z tym, że nie będzie on działała właściwie. Nawet niewielkie, może spowodować, że fotowoltaika straci wydajność nawet o 20%!. Obiektami zacienienia mogą być wysokie drzewa, słupy wysokiego napięcia, budynki stojące obok. Tylko panele ustawione w całości na słońce, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

  • Za rok zmiana dachu

Fotowoltaika najczęściej montowana jest na dachu. Jeżeli myślisz nad wymianą dachu, zrób to jak najszybciej i wstrzymaj się na razie z jego wymianą. Takie sytuacje jednak zdarzają się bardzo często. Ktoś decyduje się na fotowoltaikę, która za rok ma być zdjęta i założona ponownie, bo...? nowy dach. Estetyczny wygląd instalacji uzyskamy tylko wtedy, kiedy idealnie dopasujemy ją do połaci dachowej.

  • Przeprowadzka tuż, tuż

Fotowoltaika to bardzo duża inwestycja. Zwraca się ona dopiero po 6-10 latach. Dlatego jeżeli planujesz przeprowadzkę, odpuść ich instalację. Niech nowi lokatorzy sami zadecydują o niej.

Fotowoltaika jednak podnosi wartość nieruchomości, zyskując przewagę konkurencyjną podczas sprzedaży.

Należy jednak liczyć się z faktem, że fotowoltaika posiada wiele zalet i jej użycie może przynieść wiele korzyści dla każdej nieruchomości!

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH