Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Instalacje fotowoltaiczne Kielce

Jak działa fotowoltaika zimą?

Instalację fotowoltaiczne Kielce to sprawdzone produkty, które każdy może mieć na swoich domach, garażach czy podwórkach. Inwestując w te instalacje macie pewność, że wasza nieruchomość nabierze unikatowe wyglądu i wzrośnie jej koszt. Instalacje fotowoltaiczne to najlepsze rozwiązanie, które każdy może zastosować niezależnie od tego ile energii chce wytworzyć. Należy także pamiętać, o tym, że jeżeli wytworzysz więcej energii, możesz ja zmagazynować ale również sprzedać.

Tak zmagazynowana energia może Ci posłużyć na przykład zimą. Instalacje fotowoltaiczne Kielce wiodą prym na rynku ze względu na świetną jakość instalacji. Nasi pracownicy to profesjonalni fachowcy, którzy zrobią wszystko aby wasza instalacja nabrała unikatowego wyglądu.

Czy instalacje fotowoltaiczne z Kielc działają zimą?instalacje fotowoltaiczne kielce

Wiele osób, zadaje nam to pytanie. Oczywiście, że instalacje fotowoltaiczne działają również zimą. To system całoroczny, który produkuje energię również zimą. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zimą jest mniej słońca, dlatego natężenie wyprodukowanego prądu będzie mniejsze. Najczęściej taki stan występuje w styczniu i grudniu.

Czy zimą trzeba odśnieżać instalacje fotowoltaiczne?

Instalację fotowoltaiczne Kielce są montowane pod kątem 30° a czasem nawet 40°, takie położenie sprawia, że śnieg nie osadza się na nich i nie trzeba ich odśnieżać. Jednak wiele badań stwierdza jednak, że moc zaśnieżonych instalacji, spadnie jedynie do 3%. Nie należy więc poświęcać swojego życia ich odśnieżać.

Czy możliwe jest założenie fotowoltaiki zimą?

Jeżeli stosowane są wszystkie zasady BHP, nie ma przeciw skazań aby nie montować ich zimą. Nasi pracownicy są wyposażeni w odzież ochronną, nie przeszkadzają im niskie temperatury czy zalegający śnieg na dachu. Jeżeli nie ma silnego wiatru czy intensywnych opadów śniegu, zamontują instalację fotowoltaiczne Kielce bez żadnych problemów.

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH