Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Jaki koszt ubezpieczenia paneli?

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność, ale i znaczenie dla gospodarek państw świata. Przez fakt, że inwestowanie w fotowoltaikę wymaga dużych nakładów finansowych wiele firm ubezpieczeniowych, oferuje polisy, które obejmuje różnego rodzaju uszkodzenia. Warto liczyć się z tym, że im większe spektrum działania polisy, tym bardziej wzrasta cena ubezpieczenia.

W dzisiejszych czasach nie możemy przewidzieć zdarzeń, na które nie mamy wpływu. Straty wynikające ze stłuczenia paneli mogą przewyższyć nawet cenę ich kupna. Dlatego warto się ubezpieczyć, by otrzymać rekompensatę za spowodowane zniszczenia. 

Co obejmuje ubezpieczenie fotowoltaiki?Ubezpieczenie paneli

Na rynku znajdziemy wiele ofert ubezpieczeniowych, które obejmuje katalog zdarzeń naturalnych po te wyrządzone przez osoby trzecie. O to lista powodów, dla których warto ubezpieczyć instalację:

  • pożary, huragany, uderzenia pioruna, powódź, grad, wybuch, kradzież

Nie możemy zapomnieć również o ubezpieczeniu instalacji na wypadek przerwy lub straty energii elektrycznej. Wiele firm ubezpieczeniowych zwraca uwagę na rabunki instalacji oraz włamania, które najczęściej są powodem uzyskania odszkodowania.

Jak ubezpieczać?Fotowoltaika ubezpieczenia

Fotowoltaikę można spokojnie ubezpieczyć w podstawowym wariancie polisy mieszkaniowej. Obejmuje wtedy elementy wewnątrz budynku mieszkalnego oraz na dachu czy elewacji. Instalacje na gruncie wymagają rozszerzenia ubezpieczenia. Rekompensata może być otrzymana jako wynagrodzenie szkód materialnych lub pokrycie strat wynikłych zastoju instalacji. 

Ubezpieczenie instalacji jest kwestią tak samo ważną jak jej instalacja. Nie odkładaj tego na później!

 

 

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH