Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Pytania

  • Czy złe warunki atmosferyczne zniszczą fotowoltaikę?

Złe warunki atmosferyczne są nieodłączna częścią pogody w naszym kraju. Jednak burza, grad czy silny wiatr nie uszkodzi fotowoltaiki, tylko w przypadku kiedy zostanie ona dobrze zainstalowana i podłączona. Trzeba pamiętać, że fotowoltaika jest testowana pod każdym kątem. Jej uszkodzenia mogą być tylko niewielkie.

  • Po jakim czasie zwraca się fotowoltaika?

Fotowoltaika ma czas na zwrócenie się do 10 lat. Jednak zdarzają się przypadki, w których zwraca się ona już po 6. Wpływ na szybki zwrot, ma dobry projekt, który dokładnie obliczył zapotrzebowanie na energię danej nieruchomości a do tego ilość ogniw fotowoltaicznych.

  • Jak myć panele słoneczne?

Do umycia paneli wystarczy nam jedynie gąbka i mydło. Możemy również zatrudnić do tego profesjonalną firmę, która zrobi to za nas.Instalację fotowoltaiczne, nagrzewają się i trzeba uważać aby się nie oparzyć.

  • Czy zacienienie jest problemem?

Nawet 3% zacienienia spowoduje spadek fotowoltaiki nawet o 25%. Dlatego przez instalacją, tych systemów, należy dokładnie sprawdzić czy takie zacienienie nie spowoduje, że nasze moduły będą działać gorzej.

  • Co jest lepsze? Podłogówka czy tradycyjne ogrzewanie?

Oczywiście ogrzewanie podłogowe jest lepsze! Być nie należy do najtańszych instalacji, jednak coraz częściej wybierane jest an rynku zew względu na wiele korzyści jakie za sobą niesie. Brak szpetnych grzejników to dodatkowa zaleta tego systemu.

  • Dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

Jest to najlepsze urządzenie i najtańsze w eksploatacji. Dzięki, temu, że jest bezobsługowa, może zaprogramować ją według własnych potrzeb. Żywotność pompy może trwać nawet do 30!

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH