Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Najczęściej zadawane pytania

  • Ile kosztuje fotowoltaika?

Koszt fotowoltaiki jest dość duży. Wpływ na to ma fakt, że instalacja jest wykonana z najwyższej jakości elementów, które odporne są na wiele czynników. Cena uzależniona jest również od ilości modułów na dachu. Cena systemów zaczyna się od 18 tysięcy i może nawet wynieść 30 tysięcy złotych. Jest wiele czynników, które odpowiadają za cenę instalacji. Pamiętaj jednak, że instalacja zwróci się nawet w ciągu 6 lat!

  • Czy dach wytrzyma taki ciężar?

Przed wyborem zestawu, powinniśmy spotkać się z konsultantem, który sprawdzi jakość naszego dachu i dopasuje do niego instalacje. Konstrukcję są jednak robione w taki sposób, że wytrzymają burze i duże podmuchy dachu. Jeżeli martwisz się jednak o jej wytrzymałość, zdecyduj się na jej montaż na ziemi o ile posiadasz dużo wolnego miejsca na swoim podwórku.

  • Jak długo trwa montaż?

Montaż przeważnie trwa do 3 dni. Chyba, że mamy do czynienia z farmami fotowoltaicznymi. Ich montaż może trwać nawet kilkadziesiąt dni.

  • Można skorzystać z dofinansowania?

Z finansowania nawet trzeba skorzystać! Na rynku jest wiele programów, które pomogą nam w każdej inwestycji. Dofinansowania zaczynają się od 5 tysięcy do 53 tysięcy złotych. Pomoc przychodzi z kilku źródeł. Nie tylko z programów rządowych ale także regionalnych.

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH