Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Panele mono czy polikrystaliczne?

Nasz poradnik powstał nie tylko po to, by promować fotowoltaikę, czy też dowiedzieć się, od jakich producentów ją kupować. Naszym priorytetem jest przedstawienie najważniejszych cech tego rozwiązania i dokładne zapoznanie z nimi naszych klientów. Dlatego dziś na tapet poruszymy kwestię związaną z wyborem typu paneli. Na rynku jest kilka rodzajów ogniw, warto poznać je, by wiedzieć, które staną się optymalnym rozwiązaniem dla waszej nieruchomości. 

Panele monokrystalicznePanele monokrystaliczne

Panele stworzone z monokryształów uchodzą na lidera na rynku fotowoltaicznym. Nic w tym dziwnego. Ich konstrukcja, odporność i produkcja energii należy najwyższych w swojej klasie. Można je w łatwy sposób rozpoznać na dachach, a to za sprawą koloru, który najczęściej jest czarny lub bardzo ciemny. Instalacje fotowoltaiczne wiodą prym na rynku pod względem wydajności. Warto nieco więcej zainwestować w ich instalacje, by następnie móc ze spokojem cieszyć z generowanej energii.

Panele polikrystalicznePanele polikrystaliczne

Panele polikrystaliczne są następne w kolei pod względem ich wyboru przez klientów. Warto jednak wiedzieć, że pomimo niższej sprawność i wydajności odgrywają ważną rolę na ekologicznym rynku. Panele polikrystaliczne mogą działać równie efektywnie co te z mono kryształów, jeżeli zainstalujemy większą ilość modułów na dachu. 

Różnica pomiędzy panelami waha się w przedziale 15% - 20%. Wiele źródeł podaje dane przeważające ten zakres.  Z naszego punktu widzenia, warto zainwestować w droższe panele monokrystaliczne ze względu na większe korzyści finansowe, jakie można z nimi osiągnąć ,stawiając na magazynowanie energii. 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH