Inteligentne rozwiązania dla domu

odnawialne źródła energii kielce

Pożary fotowoltaiki

Ze względu na coraz częściej docierające do nas informacje na temat pożarów paneli fotowoltaicznych postanowiliśmy opisać przyczyny i skutki tego zjawiska. Nie można pominąć tej trudnej kwestii i ze względu na fakt, że będzie dosięgał coraz większą ilość osób. Niewiedza na temat działania fotowoltaiki i zasad, jakimi się kieruje, a także brak wiedzy dotyczącej gaszenia stanowi problem dla wielu użytkowników.

Najczęstszymi powodami wystąpienia pożaru jest zła instalacja. Osoby, które zdecydowały się na fotowoltaikę w takim przypadku, nie są winne wystąpieniu awarii. Niepotrzebnie wiele osób się zniechęca do fotowoltaiki, ponieważ odgrywa coraz ważniejszą rolę w dzisiejszym świecie.

Częstotliwość pożarówPożary fotowoltaiki

Pożary instalacji fotowoltaicznych są bardzo rzadkie. Jednak przez fakt, że są to ekologiczne urządzenia każda ich nieprawidłowość, jest dość szybko wyłapywana i podawana wiadomości publicznej. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że wiele informacji dotyczące tego problemu są nieprawdziwe i szkodzące.

Przygotowaliśmy również artykuł dotyczący ubezpieczenia fotowoltaiki, sprawdź w jakich przypadkach otrzymasz ubezpieczenie.

Na podstawie badań opracowanych przez Instytut Systemów Energetyki Słonecznej w Niemczech na 1,3 mln instalacji, pożar miał miejsce w 210 przypadkach. Niebezpieczeństwo stanowiły jedyny mały odsetek instalacji - 0,016% ogółu. Badania zostały również opracowane w Wielkiej Brytanii i dały podobny wynik. 

Jeżeli instalacja zostanie zamontowana przez certyfikowane firmy, związane z branżą fotowoltaiczną nie ma obaw przed wystąpieniem pożaru.

 

Udostępniaj nas!

  • FOTOWOLTAIKA W KIELCACH